Garmin Monterra – wodoodporna nawigacja z Androidem i WiFi

Garmin wprowadza do swojej oferty nowe urządzenie nawigacyjne, które opiera się na systemie Android i posiada bogate wyposażenie.

Garmin prezentuje wielofunkcyjne urządzenie nawigacyjne Monterra. Jest to pierwsze w ofercie firmy Garmin urządzenie nawigacyjne, które oprócz obsługi GPS oferuje także bezprzewodową komunikację za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi oraz zarządzane jest przez system operacyjny Android. Dzięki modułowi Wi-Fi, w prosty sposób można uzyskać dostęp do Google Play Store, pobierać aplikacje bezpośrednio do urządzenia i korzystać z nich w dowolnym miejscu, bez względu na to, jak surowe warunki w nim panują.

Wytrzymała, wodoodporna (IPX7) obudowa zapewnia możliwość użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. System podwójnego zasilania został zaprojektowany z myślą o długich wyprawach w nieznane. Do wyboru mamy zasilanie urządzenia za pomocą akumulatora litowo – jonowego bądź baterii typu AA, co zapewnia możliwość korzystania z łączności GPS nawet do 22 godzin.

Monterra wyposażona jest w 4-calowy, wytrzymały wyświetlacz wykonany ze szkła mineralnego, czytelny nawet przy silnym nasłonecznieniu. Dzięki wysokiej czułości oraz dwuzakresowemu odbiornikowi GPS i GLONASS urządzenie szybko lokalizuje satelity i utrzymuje stabilność połączenia. Monterra została również wyposażona w 3-osiowy kompas, akcelerometr i żyroskop, który wskazuje kierunek nawet podczas postoju. Wbudowany wysokościomierz monitoruje zmiany ciśnienia i określa dokładną wysokość. Urządzenie zostało również wyposażone w sensor UV, który umożliwia monitorowanie intensywności promieniowania słonecznego.

Nowością jest unikalna funkcja 3D MapMerge. Pozwala ona nakładać na siebie i łączyć dwa rodzaje map – np. mapę bazową, Topo lub widok w trybie BirdsEye. Powstałą w ten sposób unikalną mapę możemy oglądać na ekranie urządzenia w trzech wymiarach.

Urządzenie posiada również wbudowany aparat cyfrowy (8 Mpx) z lampą błyskową LED, funkcją autofocus i geotagowania oraz kamerę wideo z możliwością nagrywania filmów HD w rozdzielczości 1080p. 6 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na kartę microSD zapewnia wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie danych z podróży. Monterra posiada również wbudowane radio FM, którego można słuchać w słuchawkach lub przez wbudowany głośnik.

Bezprzewodowe udostępnianie danych zapewniają standardy Wi-Fi, ANT+, Bluetooth 3.0 i NFC, który pozwala na wymianę danych, map, waypointów, tras i geocachy między kompatybilnymi urządzeniami. Dodatkowo, Monterra jest kompatybilna z BaseCamp – bezpłatnym oprogramowaniem, które umożliwia planowanie i analizowanie podróży.

Urządzenie Garmin Monterra będzie dostępne w sprzedaży w trzecim kwartale 2013 w sugerowanej cenie detalicznej 699 euro. W zestawie z urządzeniem użytkownicy otrzymują preinstalowane mapy rekreacyjne Europy (Rec) dostarczane przez Navteq.

Powiązane treści:

Nawigacja android – ranking nawigacji GPS z mapą Europy.

0
Źródło: Garmin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.