Gigantyczna reorganizacja Microsoftu

Gigantyczna reorganizacja Microsoftu

W bardzo obfitej w treść notatce do wszystkich pracowników Microsoftu, jego dyrektor generalny – Steve Ballmer – poinformował o zachodzących w firmie zmianach. Nowa strategia została ochrzczona nazwą “Jeden Microsoft” i formuje cztery główne nurty w ramach firmy: systemy operacyjne, urządzenia i studia, aplikacje i usługi oraz przetwarzanie w chmurze i przedsiębiorstwa. Wszystkie zespoły będą skupiały się na poszczególnych zadaniach, ale owe zadania mają być ze sobą ściśle powiązane.

I tak pieczę nad działem systemów operacyjnych, wśród których znajduje się nie tylko rodzina Windows i Windows Phone, ale także m.in. oprogramowanie Xboksa, obejmie Terry Myerson.

Szefową działu sprzętu i studiów zostaje Julie Larson-Green, która pod swoimi skrzydłami będzie mieć m.in. tablety Surface, konsole Xbox, ale także wydawanie gier, muzyki i wideo.

Usługami i aplikacjami

odgórnie zajmie się Qi Lu, natomiast

przedsiębiorstwa i chmury

Ballmer powierzył w ręce Satyi Nadelli.

Dodatkowo Rozwojem Biznesu od teraz zajmuje się prezes Skype’a – Tony Bates, a

Tami

Reller poprowadzi działania marketingowe firmy z Redmond. Z funkcją szefa działu badawczego pożegnał się Rick Rashid, który nie odchodzi z firmy, ale przechodzi na stanowisko doradcze do działu systemów operacyjnych, a zastąpi go Eric Rudder.

Dla Craiga Mundie’go, który do tej pory był starszym doradcą, Ballmer przewidział tajny projekt, który poprowadzi do końca 2013 roku, by następnie spokojnie poczekać na emeryturę do końca 2014 roku na stanowisku konsultanta.

Pozostali pracownicy zachowają swoje posady, wliczając w to Kevina Turnera, który odpowiada za ogólnoświatową sprzedaż, oraz Amy Hood – dyrektora finansowego.