GlassUp – alternatywa dla Google Glass

GlassUp – alternatywa dla Google Glass

GlassUp przypominają designem zwyczajne okulary. Ich twórcy opisują urządzenie jako alternatywny ekran dla smartfona, który pozwala odczytywać na bieżąco takie dane jak: powiadomienia z portalu społecznościowych, e-maile czy smsy. Doskonale sprawdzają się także jako tłumacz językowy czy nawigacja samochodowa. Ich funkcjonalność może być ciągle udoskonalana dzięki dodatkowym aplikacjom – gadżet współpracuje bowiem z wszystkimi smartfonami opartymi na iOS, Android i Windows Phone.

Wyświetlacz jest monochromatyczny (informacje pokazywane są w kolorze zielonym lub pomarańczowym) dzięki czemu bateria powinna wystarczyć na cały dzień. Urządzenia nie będziemy mogli kontrolować przy pomocy komend głosowych (tak jak ma to miejsce w przypadku Google Glass), a wyłącznie przy pomocy smartfona. GlassUp nie zrobimy także żadnego zdjęcia i nie nagramy filmu – co dla jednych może stanowić zaletę (w końcu nie naruszamy dzięki temu niczyjej prywatności), a dla innych olbrzymią wadą.

Twórcy GlassUp ruszyli niedawno z kampanią na serwisie IndieGoGo. Zainteresowani mogą zarezerwować pierwsze wersje urządzenia w cenie 299$.