GTS, którym zainteresowane jest T-Mobile, modernizuje sieć w Polsce

GTS, którym zainteresowane jest T-Mobile, modernizuje sieć w Polsce

GTS Central Europe wdrożył zintegrowaną technologię pakietów optycznych firmy Ciena. Ma to pozwolić firmie GTS zmodernizować i uaktualnić międzynarodową sieć do standardu 100G. Dzięki lepszej skalowalności, wydajności i mniejszym opóźnieniom, GTS ma spełnić wymagania klientów korporacyjnych oraz instytucji publicznych, związane z zapotrzebowaniem na szybką transmisję szerokopasmową. W oparciu o własną sieć szkieletową, GTS będzie też mógł zaoferować usługi 100GE, zapewniając operatorom i dostawcom kontentu wydajniejsze połączenie z ich sieciami w regionie.

GTS jest właścicielem i operatorem rozległej sieci optycznej oraz ośrodków data center w Europie Środkowo-Wschodniej. Dostarcza pełen zakres usług telekomunikacyjnych, począwszy od usług głosowych i transmisji danych, poprzez usługi VPN oraz wirtualne. Odbiorcą usług GTS są globalne korporacje, operatorzy i instytucje publiczne, które potrzebują dostępu do infrastruktury sieciowej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Przypomnijmy, że przejęciem GTS zainteresowane jest Deutsche Telekom, właściciel operatora T-Mobile. Transakcja ma opiewać na kwotę 600 milionów euro.