Imponujące statystyki SkyDrive’a dla… Windows 8.1

Imponujące statystyki SkyDrive’a dla… Windows 8.1

Jak twierdzi Microsoft, każdego dnia wszyscy testerzy Windows 8.1 wysyłają na SkyDrive, średnio, około trzech terabajtów danych dziennie. Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród testerów, bowiem została ona w znaczny sposób usprawniona.

SkyDrive dla Windows 8.1 nie synchronizuje bowiem wszystkich danych z pliku a jedynie jego metadane i miniaturki podglądu. Oznacza to, że użytkownik widzi wszystkie pliki tak, jakby je miał w pamięci lokalnej (widać je w menadżerze plików, ich treść jest indeksowana przez wyszukiwarkę, w przypadku zdjęć widać miniaturki, i tak dalej), ale są one pobierane dopiero w momencie ich otwarcia.

Dzięki temu, dla przykładu, 5,6-gigabajtowy folder ze SkyDrive zajmuje na dysku lokalnym raptem 185 megabajtów, przy zachowaniu komfortu przeglądania danych tak, jakby owe pliki w całości się znajdowały na dysku. Można, rzecz jasna, wskazać pliki i foldery, które zawsze mają być dostępne w pełni lokalnie, w razie ograniczonego lub braku dostępu do Internetu, a sam SkyDrive widoczny jest jako dysk lokalny dla wszystkich aplikacji.