Instagram usuwa zdjęcia wysłane z Windows Phone

Aplikacja początkowo dostępna była tylko dla użytkowników Apple, ale jej prawdziwa kariera zaczęła się dopiero w momencie pojawienia się pierwszej wersji dla Androida. Dla przypomnienia – Instagram to sieć społecznościowa do udostępniania zdjęć i plików wideo, które dodatkowo możemy wzbogacić wieloma “artystycznymi” filtrami.
Instagram usuwa zdjęcia wysłane z Windows Phone

Sęk w tym, że Facebook/Instagram wciąż zwleka z wydaniem aplikacji dla Windows Phone, a społeczność związana z systemem Microsoftu mocno się o nią dopomina. Użytkownicy Windows Phone mogli do tej pory używać nieoficjalnych aplikacji dla swoich smartfonów, jak np. Instance oraz 6tagram, które służyły mniej więcej do tego samego, ale…

Jak twierdzi Daniel Gary, współtwórca Instance, Instagram zaczyna blokować i niemal natychmiast usuwać zdjęcia przesłane z użyciem nieoficjalnych aplikacji. Doniesienia potwierdzają również twórcy 6tagram, czyli kolejnej aplikacji dla Windows Phone. To oznacza, że na obecną chwilę posiadacze Windows Phone pozostają bez dostępu do Instagrama. Mamy tylko nadzieje, że jest to związane z nadciągającą premierą oficjalnego Instagrama dla Windows Phone.