JamStik: rewelacyjna gitara do iPada

Do nauki gry na jakimkolwiek instrumencie nie wystarczą czyste chęci. Tu liczy się cierpliwość i odpowiednie inwestycje. Jedni wolą uczyć się w domowym zaciszu ślęcząc nad tabulaturami, inni spędzić 45-minut z profesjonalnym nauczycielem, a jeszcze inni szukają bardziej nowoczesnych rozwiązań. W internecie wszak można znaleźć mnóstwo darmowych kursów czy tutoriali na YouTube. JamStik łączy w sobie wszystkie zalety powyższych metod.
Gdy w zeszłym roku recenzowałam Rocksmith – grę do której podpinamy prawdziwą gitarę – byłam zdumiona jak wielkie postępy może uczynić laik, gdy system na bieżąco informuje nas o błędach. JamStik zsynchronizowany przy pomoci Wi-Fi z iPadem lub iPhonem (to drugie jest zdecydowanie mniej komfortową opcją) korzysta z podobnej mechaniki. Mimo niewielkich rozmiarów (38 cm) i posiadania zaledwie 5 progów może okazać się Waszym najlepszym nauczycielem.

Główną zaletą JamStika jest fakt, że posiada prawdziwe struny, których nie trzeba stroić dzięki systemowi automatycznego naciągu. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji – JamTutor -możemy rozpocząć naukę gry na gitarze. Opatentowany system śledzenia układu palców zadziała jak prawdziwy nauczyciel – jeśli zauważy zły chwyt poinformuje o tym jeszcze zanim zdążycie pociągnąć za strunę.

Nic nie stoi na przeszkodzie by instrument wykorzystać do tworzenia muzyki przy pomocy popularnych na iOS aplikacji: GarageBand, Moog’s Animoog, Arctic Synth, Sunrizer itp.

Jeszcze przez 8 dni JamStik można zakupić w serwisie Indiegogo gdzie zbiera fundusze potrzebne do produkcji. Najtańsza wersja instrumentu kosztuje 249$.

0
Źródło: Indiegogo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.