JamStik: rewelacyjna gitara do iPada

Prawdziwe struny, opatentowany system śledzenia układu palców i dedykowana aplikacja zastąpią cały zespół muzyczny.

Gdy w zeszłym roku recenzowałam Rocksmith – grę do której podpinamy prawdziwą gitarę – byłam zdumiona jak wielkie postępy może uczynić laik, gdy system na bieżąco informuje nas o błędach. JamStik zsynchronizowany przy pomoci Wi-Fi z iPadem lub iPhonem (to drugie jest zdecydowanie mniej komfortową opcją) korzysta z podobnej mechaniki. Mimo niewielkich rozmiarów (38 cm) i posiadania zaledwie 5 progów może okazać się Waszym najlepszym nauczycielem.

Główną zaletą JamStika jest fakt, że posiada prawdziwe struny, których nie trzeba stroić dzięki systemowi automatycznego naciągu. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji – JamTutor -możemy rozpocząć naukę gry na gitarze. Opatentowany system śledzenia układu palców zadziała jak prawdziwy nauczyciel – jeśli zauważy zły chwyt poinformuje o tym jeszcze zanim zdążycie pociągnąć za strunę.

Nic nie stoi na przeszkodzie by instrument wykorzystać do tworzenia muzyki przy pomocy popularnych na iOS aplikacji: GarageBand, Moog’s Animoog, Arctic Synth, Sunrizer itp.

Jeszcze przez 8 dni JamStik można zakupić w serwisie Indiegogo gdzie zbiera fundusze potrzebne do produkcji. Najtańsza wersja instrumentu kosztuje 249$.