Juke: Zmień smartfona w maszynkę do karaoke

Juke: Zmień smartfona w maszynkę do karaoke

By zorganizować chociażby domową imprezę karaoke potrzebny jest duży wyświetlacz, komputer z odpowiednim oprogramowaniem, pliki midi i oczywiście mikrofon. Ale te urządzenia są nie tyle kosztowne co zajmują wiele miejsca. Tymczasem dwóch projektantów wpadło na pomysł, by skompresować całość zestawu do karaoke do rozmiarów kieszonkowych.

Juke to urządzenie złożone z trzech rzeczy: mikrofonu, bezprzewodowego odbiornika, do którego można podłączyć głośniki oraz aplikacji dostępnej na iOS i Android. Ta ostatnia pozwala tworzyć własne playlisty (koncepcja opiera się odsłuchiwaniu nagrań z YouTube i Vimeo), dodawać efekty dźwiękowe (np. oklaski, gwizdy publiczności), edytować wokal (zmieniać barwę głosu, dodawać echo lub pogłos),a następnie nagrywać nasz występ (w tym także z opcją wideo) i dzielić się nim w sieciach społecznościowych.

Juke aktualnie stara się pozyskać fundusze potrzebne do uruchomienia produkcji. Jeszcze przez 19 dni można dorzucić się do kampanii Kickstartera. Twórcy muszą zebrać 85 tys.£ jednak jak na razie nie udało im zebrać ani jednej dziesiątej wymaganej kwoty. Czyżby społeczeństwo nie było tak rozśpiewane jak uważają projektanci? Najtańsza wersja Juke kosztuje 89£ (+ koszty przesyłki).