MacBook Air z zewnętrzną kartą graficzną – od 5 do 7x szybciej!

Jeden z użytkowników forum internetowego Tech Inferno postanowił kupić najnowszego Apple MacBook Air.

Wybrał model 11-calowy wyposażony w najwydajniejszy w tej konfiguracji procesor Intel Core i7-4650U taktowany zegarem 1,7 GHz, 8 GB pamięci RAM, układ graficzny Intel HD Graphics 5000 1024 MB i dysk SSD o pojemności 512 GB. Problemem okazała się grafika i właściciel MacBooka postanowił „wymienić” ja na coś mocniejszego.

Wybór padł na pełnowymiarowego GeForce GTX 570, którego jak pewnie się domyślacie, dosyć trudno zamontować w obudowie smukłego notebooka. Jak tłumaczy autor, aby tego dokonać trzeba mieć przede wszystkim MacBooka, kartę graficzną, zasilacz, system Windows 7 oraz kilka drobiazgów, których cena nie przekracza 250 dolarów, a wszystkie części są ogólnodostępne.

Do uruchomienia projektu użył takich sprzętów jak Sonnet Echo ExpressCard Pro, czyli adaptera zmieniającego Thunderbolt 10 Gb/s w ExpressCard 5 Gb/s. Konieczny będzie też adapter BPlus PE4L V2.1 zmieniający ExpressCard w PCI-Express, a także kabel Thunderbolt oraz zasilacz 400 W. Do uruchomienia sprzętu potrzebne jest też oprogramowanie DIY eGPU Setup 1.X, które umożliwia rozpoznanie zewnętrznej karty graficznej.

Wydajność? Jak wynika z testów przeprowadzonych w grach Mirror’s Edge, Wiedźmin 2, Red Faction Armageddon oraz Bioshock Infinite, MacBook Air z zewnętrzną kartą działał od 5 do 7 razy szybciej! Największą różnicę dało się odczuć przy maksymalnych detalach, gdzie zintegrowany układ Intela nie dawał sobie rady. O wszystkich szczegółach dotyczących projektu

przeczytacie tutaj

Powiązane treści:

zewnętrzna karta graficzna

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.