Najlepsze aplikacje na Androida (cz. 7)

Witamy w naszym nowym cyklu, w którym opisywać będziemy aplikacje, z które spodobały nam się na tyle, że postanowiliśmy polecić je naszym czytelnikom, czyli Wam.

Poprzednie części można znaleźć pod tym adresem:

Krome

Pobierz Krome z Google Play

Świetna i do tego polska aplikacja, dzięki której wszystkie powiadomienia z naszego telefonu, zaczną pojawiać się na ekranie naszego komputera. Instalacja i konfiguracja jest banalnie prosta. Wystarczy pobrać aplikację na Androida, rozszerzenie do Chrome’a, podać kod weryfikacyjny i gotowe. Oczywiście możemy zdefiniować, które powiadomienia mają być wyświetlane na ekranie naszego komputera. Największą zaletą Krome jest możliwość odpisywania na SMS-y z poziomu naszego komputera. Polecamy wszystkim użytkownikom przeglądarki Chrome.

Kalendarz Digical

Pobierz Kalendarz Digical Google Play

Elegancki i prosty w użyciu kalendarz. Synchronizuje się z Kalendarzem Google i, co najważniejsze, jest bardzo wygodny w użyciu. Twórcy aplikacji zrobili wszystko, żeby dodawanie wpisów do mojego kalendarza w końcu było na tyle szybkie i bezproblemowe, żebym chciał to robić. Wyszukiwarka miejsc, która sama sprawdza adres hotelu, tudzież kawiarni, w której zaplanowałem sobie spotkanie działa całkiem nieźle. Integracja z Google Now, a tym samym śledzenie natężenia ruchu ulicznego, sprawia, że aplikacja doskonale wie, o której musimy wyjść tak, żeby się nie spóźnić.

Floating Toucher

Pobierz Floating Toucher z Google Play

Aplikacja pozwala na błyskawiczną zmianę ustawień naszego telefonu i tak samo szybkie uruchamianie dowolnej aplikacji. Floating Touch to mały, niepozorny przycisk, który wyświetla się zawsze „nad” aktualnie uruchomioną aplikacją. Po jego wciśnięciu otwiera się menu kołowe oferujące szybki dostęp do ustawień, launcher aplikacji i przełączniki usług (wifi, wifi hotspot, gps, sieć komórkowa, etc…)

Mega

Pobierz Mega z Google Play

Mobilna, dedykowana aplikacja dla serwisu Mega. Po zamknięciu przez amerykańskie władze portalu Megaupload, internauci bardzo długo czekali na jego następcę, zwłaszcza, że podobne serwisy również padały ofiarą wymiaru sprawiedliwości ze względu na wysoki odsetek pirackich plików i umożliwianie ich udostępnienia i pobierania. Mega to przede wszystkim dysk internetowy, który oferuje swoim użytkownikom 50GB darmowej powierzchni w chmurze. Wszystkie pliki przechowywane w chmurze Mega są szyfrowane.

DicePlayer

Pobierz Dice Player z Google Play

Darmowy, bardzo stabilny odtwarzacz plików wideo, który nie wyświetla reklam. Jeśli z jakiegoś powodu nie korzystacie z VLC, koniecznie sprawdźcie DicePlayer. Aplikacja obsługuje następujące formaty: AVI,MOV,MKV,FLV,AVI,3GP,3G2,ASF,WMV,MP4,M4V,TS,MTP,M2TS. DicePlayer pozwala również na wybór ścieżki audio, jeśli w konwerterze umieszczono więcej niż jedną. Największym minusem jest brak obsługi napisów w formacie.txt – z jakiegoś powodu aplikacja obsługuje tylko i wyłącznie formaty: SSA,SMI,SRT, VoBSub.

Wszystkie aplikacje testowane są na Samsungu Galaxy S III, który traktowany jest przez redakcję CHIP.pl jako referencyjny model telefonu działającego pod systemem Android.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.