NFC Ring: pierścionek z komunikacją bliskiego zasięgu

NFC (ang. Near Field Communication) to standard umożliwiający transfer radiowy na odległość nie przekraczającą 20 cm. Jest to rozwinięcie technologii karty zbliżeniowej umożliwiającej płatności bez podawania kodu PIN. Z tej samej technologii korzysta też wspomniany pierścionek. Z racji, że jest to rozwiązanie pasywne, nie ma tu baterii, a co za tym idzie – nie ma też konieczności ładowania.
NFC Ring: pierścionek z komunikacją bliskiego zasięgu

Do czego można wykorzystać taki pierścionek? Jednym z przykładów jest możliwość odblokowania smartfona bez konieczności naciskania jakiegokolwiek przycisku. Całość ogranicza się do wzięcia telefonu ręką, na której mamy pierścionek. Istnieje też możliwość zdalnego otwierania drzwi. Bez dodatkowych kart, wystarczy przyłożyć rękę.

Chip NFC może też zapisywać różne informacje i podawać je dowolnym urządzeniom. To np. linki do stron, informacje o kontaktach, czy hasła Wi-Fi. Ponadto pierścionek jest wyposażony w dwa niezależne układy NFC. To oznacza, że może wykonywać zupełnie różne czynności, zależnie od tego czy wykorzystamy wewnętrzną, czy też zewnętrzną część dłoni.

NFC Ring to projekt, który trafił na portal Kickstarter i tam szuka finansowania. Wygląda jednak na to, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Kwota wymagana do uruchomienia produkcji to 30 000 funtów. Uzbierano już blisko 2/3 tej kwoty, a koniec zbiórki dopiero za 27 dni.

Więcej:gadżety