Pierwszy na świecie tablet z wbudowanym projektorem DLP

Pierwszy na świecie tablet z wbudowanym projektorem DLP

Urządzenie chińskiego producenta gadżetów ChinaVasion ma być pierwszym tego typu na świecie. Tym, co je wyróżnia spośród innych tabletów, jest wbudowany projektor, który wyświetla obraz w technologii DLP o jasności 40 lumenów, rozdzielczości 854 x 480 pikseli w rozmiarze od 5 do 50 cali. Żywotność lampy LED określana jest na 20 tysięcy godzin.

Poza projektorem, specyfikacja tabletu jest dość przeciętna. Posiada on 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP (Cortex-A9) z zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart microSD, WiFi i Bluetooth, wyjście HDMI, dwie 2-megapikselowe kamery oraz baterię o ogromnej pojemności 4800 mAh, która jednak nie przekłada się na czas pracy, wynoszący ledwie 4 godziny. Urządzenie oparto na systemie Android 4.2 Jelly Bean. Obecność projektora skutkuje sporymi rozmiarami tabletu – 20 mm grubości oraz 369 gramów wagi.

Cena to 290 euro (1250 złotych). Istnieje możliwość wysyłki do Polski, a tablet posiada oprogramowanie w naszym ojczystym języku.