Samsung wyprzedził Apple w statystykach przeglądania Sieci

Mimo iż Samsung od dawna sprzedaje więcej smartfonów od Apple, to ciągle urządzenia z iOS rządziły w statystykach sieciowych. Sytuacja w końcu się zmieniła i czerwiec był pierwszym miesiącem, kiedy więcej ruchu wygenerowali posiadacze Samsungów.
Samsung wyprzedził Apple w statystykach przeglądania Sieci

Jeszcze do przełomu roku liderem rankingu była Nokia, której urządzenia generowały niemal 30% całego mobilnego ruchu w Sieci. W styczniu pierwsze zajął Apple, a obecnie ok. 27% to wynik, który zapewnia Samsungowi pierwsze miejsce w rankingu. Po tych trzech firmach w rankingu długo nie ma nic i pojawia się RIM (obecnie Blackberry) z wynikiem zaledwie 3,6%.

W kategorii przeglądarek mobilnych – 29,1% należy do Androida. Kolejne miejsce to iPhone z wynikiem 25%. W czołówce znajduje się również Opera, z której korzysta blisko 16% internautów.

StatCounter

monitoruje 3 mln stron internetowych na całym świecie, a statystki dotyczą wszystkich urządzeń mobilnych, ale z wyłączeniem tabletów. Większość ruchu w Sieci – aż 83,9% – wciąż pochodzi z komputerów działających pod kontrolą m.in. Windows 7, Windows XP i OS X.