Szef Windows Phone o błędach w systemie

A także o Lumii 1020 i Flickrze dla Windows Phone.

Joe Belfiore

Joe Belfiore

Jednym z owych pytań było pytanie o usterkę związaną z zapełnianiem pamięci telefonu. Windows Phone 8 ma problem z czyszczeniem tymczasowych plików, co jest dotkliwe zwłaszcza na tańszych urządzeniach, z niewielką ilością pamięci. Belfiore odpowiedział, że ta usterka została usunięta w aktualizacji GDR2, która jest już na Lumii 1020 i wkrótce trafi do reszty smartfonów z tym systemem operacyjnym.

Czy faktycznie ów błąd został usunięty? Relacje pierwszych użytkowników Lumii 1020 nie wydają się tego potwierdzać, więc będziemy musieli to sprawdzić własnoręcznie.

Belfiore przyznał też, że uwielbia Flickra (na którym umieszcza swoje zdjęcia z Lumii 1020) i ubolewa, przyznając to zarazem, że aplikacja dla Windows Phone tej usługi jest dość kiepska. Nie była ona nawet aktualizowana od marca.

#Lumia1020 (Same photo, easier to see) Check out the detail in this (Full res!) photo… sharpness on crabs, etc. http://t.co/Eqg2G0PoWa

— joebelfiore (@joebelfiore) July 27, 2013

@Chris_Sewell Don’t worry: non-deleted large files (XAPs, eg) that caused 'other’ storage issues were fixed in GDR2. on all 1020s.

— joebelfiore (@joebelfiore) July 27, 2013

@nok4us Agree! I met with Yahoo awhile ago and pushed hard for a Flickr app update. No news to announce today. I feel that pain too. 🙁

— joebelfiore (@joebelfiore) July 27, 2013