Ta stacja dokująca może uratować Twoje życie

Ta stacja dokująca może uratować Twoje życie

Sense+ jest pierwszą na świecie stacją dokującą i ładowarką z wbudowanym fotoelektrycznym czujnikiem do wykrywania gazu i dymu. W połączeniu z dedykowaną aplikacją w telefonie oferuje unikalne opcje osobistej ochrony.

Kiedy dym w pomieszczeniu zostaje wykryty na ekranie smartfona pojawi się stosowny komunikat oraz rozlegnie się sygnał alarmowy. Jeśli mimo to nie zareagujemy telefon zadzwoni pod wcześniej podane numery z naszej listy kontaktów lub automatycznie połączy się z służbami ratunkowymi.

Sense+ posiada wewnętrzny akumulator, który pozwoli działać urządzeniu nawet w przypadku awarii sieci elektrycznej. Podłączony bezpośrednio do prądu może być wykorzystywany także jako ładowarka. Jego niewielkie rozmiary są dodatkowym atutem – z powodzeniem może stać na nocnej szafce przy łóżku (w końcu to tam właśnie zostawiamy najczęściej telefon podczas snu) lub zmieścić się do wakacyjnej walizki.

Stacja dokująca zaprojektowana jest pod iPhone’a 5, jednak inne smartfony także możemy pod nią podłączyć przy pomocy portu USB. Sense+ zbiera obecnie fundusze w serwisie indiegogo. Za najtańszą wersję urządzenia zapłacimy 79$.