Wyciekła specyfikacja odświeżonego Kindle Fire HD

Firma Amazon postanowiła, że zaproponuje tablety z jej własną wersją Androida, własnym sklepem z aplikacjami i po niskiej cenie. Tablety te miały przyzwoitą, ale nie powalającą specyfikację. Wkrótce pojawią się ich następcy i zmieni się “tylko” jedno: specyfikacja. Na znacznie lepszą.
Wyciekła specyfikacja odświeżonego Kindle Fire HD
Kindle Fire HD ma doczekać się godnego następcy

Kindle Fire HD ma doczekać się godnego następcy

Według anonimowych źródeł redakcji BGR, nowe wersje tabletów Kindle Fire HD ustawią poprzeczkę konkurencji bardzo wysoko. Siedmiocalowa edycja posiadać będzie ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2 GHz układem graficznym Adreno 330, 2 GB pamięci RAM, kamerę do wideorozmów i moduł 3G, a także 16, 32 lub 64 GB pamięci masowej, w zależności od wersji. Z kolei 8,9-calowa wersja będzie posiadać wszystko, co powyżej, poza ekranem (rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli) i zyska ośmiomegapikselowy aparat. Ogólnie tablety są ponoć trzykrotnie wydajniejsze od swoich odpowiedników w obecnej generacji.

Tablety mają się pojawić w sprzedaży we wrześniu. Ceny, jeżeli faktycznie zostaną utrzymane, będą się zaczynać od 199 dolarów.