Wyciekła specyfikacja odświeżonego Kindle Fire HD

Tablet z wysokiej półki za niewielkie pieniądze!

Kindle Fire HD ma doczekać się godnego następcy

Kindle Fire HD ma doczekać się godnego następcy

Firma Amazon postanowiła, że zaproponuje tablety z jej własną wersją Androida, własnym sklepem z aplikacjami i po niskiej cenie. Tablety te miały przyzwoitą, ale nie powalającą specyfikację. Wkrótce pojawią się ich następcy i zmieni się „tylko” jedno: specyfikacja. Na znacznie lepszą.

Według anonimowych źródeł redakcji BGR, nowe wersje tabletów Kindle Fire HD ustawią poprzeczkę konkurencji bardzo wysoko. Siedmiocalowa edycja posiadać będzie ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2 GHz układem graficznym Adreno 330, 2 GB pamięci RAM, kamerę do wideorozmów i moduł 3G, a także 16, 32 lub 64 GB pamięci masowej, w zależności od wersji. Z kolei 8,9-calowa wersja będzie posiadać wszystko, co powyżej, poza ekranem (rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli) i zyska ośmiomegapikselowy aparat. Ogólnie tablety są ponoć trzykrotnie wydajniejsze od swoich odpowiedników w obecnej generacji.

Tablety mają się pojawić w sprzedaży we wrześniu. Ceny, jeżeli faktycznie zostaną utrzymane, będą się zaczynać od 199 dolarów.