Zdradził informacje o Xbox One, nie współpracuje z policją

Zdradził informacje o Xbox One, nie współpracuje z policją

Wheeler, znany również pod pseudonimem “Super DaE”, odmawia zapewnienia funkcjonariuszom dostępu do jego laptopa, mimo iż pokazano mu nakaz sądowy, obligujący go do zapewnienia owego dostępu. Najpierw stwierdził, że musi sam to zrobić z uwagi na to, że zaimplementował w komputerze dodatkowe zabezpieczenia, potem odmówił, twierdząc, że zajmie to zbyt długo, aż w końcu stwierdził, że zapomniał hasła, bo i tak co chwila, jak twierdzi, je zmienia. Jak twierdzi policja, Wheeler odmówił nawet poinformowania funkcjonariuszy o tym, jakiego rodzaju znaków użył do swojego hasła.

Sam zainteresowany twierdzi, że prezentowana wyżej policyjna wersja wydarzeń to kłamstwa i że jego notebook nie jest zaszyfrowany.

Wheeler został zaaresztowany przez australijskie służby i FBI w lutym, po tym, jak próbował sprzedać deweloperską wersję Xbox One za pomocą Internetu. Microsoft twierdzi, że z całą akcją nie ma nic wspólnego i że nie odnotował żadnych włamań do jego sieci korporacyjnej. Wheeler twierdzi, że takiego włamania dokonał i właśnie stąd pochodzi przysłana mu deweloperska konsola.