Źródła z Nokii donoszą: nowe tablety, nowe większe Lumie

Źródła z Nokii donoszą: nowe tablety, nowe większe Lumie

W ramach inicjatywy “zoom for tablets”, Nokia ma szykować premierę co najmniej dwóch urządzeń. Jednym z nich ma być 10,5-calowy tablet o grubości 8,5 mm, natomiast ekran drugiego z tabletów ma mierzyć 8,5 cala po przekątnej. Oba mają być zamknięte w aluminiowych obudowach, dostępnych w kilku kolorach: zielonym, czarnym, różowym, niebieskim, żółtym i białym.

Ponadto ma powstać nowa seria urządzeń fińskiego producenta, oznaczona nazwą Zoom. To mogłoby się niejako potwierdzić, jeśli przyjrzymy się zaproszeniom na zaplanowaną na 11 lipca konferencję, na której słowo Zoom wyraźnie odgrywa najważniejszą rolę. Równie dobrze jednak może świadczyć o wprowadzeniu na rynek nowej Lumii z optycznym przybliżeniem obrazu.

Finowie mają też nieco powiększyć swoje smartfony wraz z nadchodzącą nową serią. I tak Lumia 525 ma posiadać 4,5-calowy ekran (jak teraz high-endowa 920-tka), Lumia 625 ma być wyposażona w ekran 4,6″, Lumia 725 to już 5 cali, Lumia 825 ma mieć aż 5,2″, natomiast rozmiar najbardziej hig-endowej Lumii 926 zatrzymałby się dopiero na 5,5″.

Do tego Nokia na czerwiec 2014 roku ma przygotowywać premierę nowej linii phabletów z ekranami o przekątnych od 6 do 7 cali.