Alienware 18: cztery rdzenie, dwie karty graficzne i ekran Full HD

Alienware 18: cztery rdzenie, dwie karty graficzne i ekran Full HD

Stylistyka nowych laptopów Alienware nawiązuje do konstrukcji silników odrzutowych

i samolotów stealth. Ich obudowy składają się z anodyzowanego aluminium i korpusu ze stopu magnezu. Dzięki temu, że ponad 60% głównych komponentów mechanicznych zostało stworzonych z różnych stopów metali, nowe laptopy są wytrzymałe.

Nowe laptopy posiadają czterordzeniowe procesory czwartej generacji Intel Core i7 oraz karty graficzne Nvidia GeForce serii 700. Dodatkowo Alienware 17 i 18 mogą współpracować z czterema dyskami twardymi jednocześnie. Zwolennicy trójwymiarowej rozrywki mogą korzystać z opcjonalnego panelu 3D, dostępnego w Alienware 17, natomiast Alienware 18 wyposażony jest w ekran Full HD w technologii PLS.

Alienware 18 wykorzystuje też technologię SLI Dual Graphics, opracowaną przez firmę NVIDIA. Jest on również dostępny z całą gamą procesorów, o prędkości do 4,3 GHz. Wszystkie laptopy Alienware posiadają karty Ethernet Killer produkcji Qualcomm, głośniki certyfikowane przez Klipsch oraz karty dźwiękowe, zgodne z Dolby Home Theater v4.

Cena modelu Alienware 17 zaczyna się od 7899 złotych, a Alienware 18 to koszt co najmniej 11699 złotych. Oba objęte są gwarancją domowej naprawy.