Amnesia: Machine for Pigs zacznie straszyć już w przyszłym miesiącu

W 2010r. Frictional Games wstrząsnęło światem gier wideo. Wydana przez nich Amnesia: Mroczny Obłęd stała się numerem jeden dla fanów survival horrorów i "let's playów" na YouTube. Klaustrofobiczny klimat, interesująca fabuła i nietypowe podejście do konfrontacji z wrogiem przyczyniły się do wielkiej popularności gry.
Amnesia: Machine for Pigs - screen z gry

Amnesia: Machine for Pigs – screen z gry

Na drugą odsłonę gry musieliśmy czekać bardzo długo. Machine for Pigs miała zostać wydana na Halloween w ubiegłym roku, ale twórcy uznali, że muszą jeszcze popracować nad lokalizacją oraz doszlifować pewne szczegóły. I choć tym razem za grę odpowiada w większym stopniu studio thechineseroom, sugerując się wcześniejszymi trailerami raczej nie powinniśmy się obawiać utraty odpowiedniego klimatu.

Maszyna dla Świń nie będzie bezpośrednią kontynuacją Mrocznego Obłędu, ale rozegra się w tym samym uniwersum. Bohaterem gry jest zamożny przemysłowiec Oswald Mandus, który po powrocie z nieudanej ekspedycji do Meksyku zmaga się z nieznaną chorobą wywołującą gorączkę i senne koszmary. W jego umyśle ciągle powraca wizja piekielnej maszyny. Pewnego dnia Oswald budzi się w swoim łóżku i odkrywa, że jego dzieci gdzieś zniknęły, a dom jest przerażająco cichy – za wyjątkiem mechanicznych uderzeń dobiegających z podziemi…

Amnesia: Machine for Pigs będzie dostępna na PC już 10 września w cenie 19,99$, jednak już dzisiaj można zamówić ją na GoG.com lub Desura.com w cenie 15,99$.
0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.