Android przejmuje kontrolę nad światem

Android przejmuje kontrolę nad światem

Co prawda o tym wiedzieliśmy już od dosyć dawna, ale teraz mobilny OS Google’a bije rekordy popularności. Według Strategy Analytics, jest on zainstalowany na 80 procentach wszystkich smartfonów z całego świata. Analitycy w swoich twierdzeniach idą o krok dalej – to dzięki Androidowi rynek “mądrych telefonów” rozwija się w tak szybkim tempie.

W drugim kwartale 2013 roku sprzedano łącznie na całym świecie 229,5 mln smartfonów, podczas gdy w tym samym okresie rok wcześniej rozeszło się ledwie 156,5 mln tego typu urządzeń.

To daje wzrost o 47 procent rok do roku. Jak możemy wyczytać w raporcie Strategy Analitycs, wzrost ten zawdzięczamy popytowi na telefony z Androidem we wszystkich segmentach cenowych zarówno w rozwiniętych, jak i rozwijających się rynkach – m.in. USA, Chin czy Brazylii.

Obecnie 8 z 10 sprzedanych smartfonów na całym świecie ma zainstalowanego Androida. To gigantyczny sukces Google’a, ale nie tylko firma z Mountain View ma powody do radości. Bardzo szybko rośnie także Windows Phone, który obecnie kontroluje blisko 4% globalnego rynku smartfonów i jest trzecią siłą za Apple’em i Google’em.