AquaTop Display – powierzchnia wody jako interaktywny wyświetlacz!

Wyobraź sobie, że leżysz w wannie, a na jej powierzchni wyświetla się interfejs Twojego komputera. Nabierając w dłonie garść wody znajdującą się pod odpowiednią ikonką przenosisz ją w inne miejsce i rozlewasz uruchamiając w ten sposób np. film. Wkładasz ręce swobodnie za głowę i zaczynasz oglądać wideo. Gdy na “ekranie” rozpoczyna się strzelanina głośniki umieszczone na spodzie wanny emitują fale dźwiękowe, które wystrzeliwują prosto na Ciebie kropelki wody…To prawie jak kino 5D, prawda?
AquaTop Display – powierzchnia wody jako interaktywny wyświetlacz!
Aqua Top Display

Aqua Top Display

Tego typu doświadczenie jest już możliwe dzięki AquaTop Display. System składa się z projektora, Kinecta, diod LED, głośników, komputera i roztworu soli, który sprawia, że powierzchnia wody staje się mętna, a wyświetlany obraz wyraźniejszy. Dzięki Kinectowi obsługa systemu staje się bardzo intuicyjna – kamera rozpoznaje ruchy dłoni po powierzchni wody, ale także rozumie kiedy je wyciągamy lub zanurzamy, co zapewnia niespotykane dotąd doznania – tak jak w opisywanym wyżej przykładzie. Choć technologię możemy wykorzystywać do tego samego co zwykłego komputera to w połączeniu z podświetleniem LED i efektami generowanymi przez głośniki doświadczymy elektronicznej rozrywki na zupełnie innym poziomie.

Wystarczy wyobrazić sobie wieloosobową zabawę w basenie czy oglądanie filmu w jacuzzi. A może specjalne punkty w aquaparku dla osób, które nawet na moment nie mogą oderwać się od wirtualnej rzeczywistości? Możliwości jest wiele, a efekty – mimo, że mamy do czynienia dopiero z prototypem już teraz są spektakularne i bez wątpienia pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy wynalazkiem zainteresuje się poważny inwestor.