BlackBerry Z30 z 5-calowym ekranem HD

Niestety premiery iPhone i smartfonów z Androidem, czyli urządzeń bez fizycznej klawiatury, nie były najlepszym momentem dla kanadyjskiego producenta. Urządzenia BlackBerry słynęły przede wszystkim ze swoich klawiatur QWERTY, a szefowie firmy przez długi czas żyli w błędzie, że właśnie tego chcą użytkownicy.
BlackBerry Z30 z 5-calowym ekranem HD

Sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna w lipcu tego roku, kiedy okazało się że Nokia sprzedaje więcej smartfonów z serii Lumia, niż BlackBerry wszystkich swoich modeli łącznie. Obecnie w porównaniu do Androida, BlackBerry ma marginalne udziały w rynku i nie zmienił tego wprowadzony model BlackBerry Z10 oraz zupełnie nowy system BlackBerry OS 10.

Sytuację ma szansę poprawić BlackBerry Z30, o którym już mogliście u nas przeczytać. We wnętrzu urządzenia ma się znaleźć 4-rdzeniowy procesor Snapdragon, 2 GB pamięci RAM oraz aparat o rozdzielczości 8 MP. Jednak najbardziej nietypowym parametrem jak dla BlackBerry będzie ekran o przekątnej aż 5 cali i rozdzielczości 1280×720 pikseli.

Dziś smartfon pojawił się na kolejnym filmie, tym razem w bardzo dobrej jakości. Urządzenie wygląda jak większa wersja modelu Z10 i nasuwa skojarzenia z HTC One i oczywiście Apple iPhone 5. Data premiery pozostaje nieznana.