Brakuje Ci fizycznego przycisku w smartfonie? Jest na to rozwiązanie!

Brakuje Ci fizycznego przycisku w smartfonie? Jest na to rozwiązanie!

Najprostsze koncepcje bywają najlepsze. Tak też jest w przypadku tego wynalazku. Pressy to przycisk, który wkładamy w gniazdo słuchawkowe smartfona z Androidem. Następnie przy pomocy bezpłatnej aplikacji przypisujemy mu określone działanie – wykorzystujemy go jako włącznik kamery, latarki, dyktafonu lub innych rzeczy, do których chcemy mieć szybki dostęp. Ale to nie wszystko.

Pressy potrafi bowiem zapamiętać sekwencje długich i krótkich przyciśnięć, a co za tym idzie możemy mu przypisać naprawdę wielką liczbę funkcji. Przykładowo dwa krótkie wciśnięcia mogą włączyć nam nagrywanie rozmowy podczas prowadzonej konwersacji, a jedno długie i jedno krótkie spowoduje wysłanie do danej osoby wcześniej napisanej wiadomości. Twórcy oferują otwarte API, więc Pressy będzie mógł też znaleźć zastosowanie w poszczególnych aplikacjach zewnętrznych developerów.

Projekt błyskawicznie został sfinansowany na Kickstarterze. Na chwilę obecną uzbierał już 154 tys.$ z wymaganych 40 tys.$. Nic dziwnego – w końcu ten niewielki gadżet znacząco usprawnia pracę naszego telefonu. Przycisk (wraz z kółkiem do kluczy, do którego można go przypiąć w przypadku używania zestawu słuchawkowego) możemy zamówić za cenę 25$ (cena z przesyłką). Przewidywany termin dostawy to marzec 2014r.

Powiązane treści:

Smartfon do 1000 zł – jaki wybrać?