Co nowego w GNOME 3.10?

Z GNOME korzysta m.in. Fedora, openSUSE oraz Ubuntu. Najnowsza wersja środowiska będzie nosiła numer 3.10, a już teraz możemy przyjrzeć się nowościom, jakie pojawią się w nadchodzącym wydaniu. Obecnie z Sieci można już pobrać GNOME 3.9.90, czyli pierwszą betę wersji 3.10.
Co nowego w GNOME 3.10?

Pierwszą zmianą jest przeprojektowane górne menu. Poprzednia wersja nie spodobała się użytkownikom, bo zajmowała zbyt dużo miejsca. Schowano także nazwę użytkownika, która jest obecnie dostępna po kliknięciu. Ponadto coraz więcej aplikacji korzysta z nowego paska nagłówka, zamiast klasycznego paska tytułu.

Dodano także nowe okno ułatwień dostępu (większy tekst, wysoki kontrast itp.), nowe okno wyboru rozdzielczości oraz zmiany tapety. Przebudowano także okno w którym definiujemy datę, godzinę, format i strefę czasową, którą można wskazać na estetycznej mapie.

GNOME 3.10 wprowadza także zupełnie nową aplikację – mapy. Nie są to jednak wszystkie zmiany, jakie pojawią się w nowej wersji środowiska. Więcej informacji i zrzutów ekranu znajdziecie na oficjalnym blogu GNOME.