Dziś polska premiera Disney Infinity

Od dzisiaj na sklepowych półkach możecie już szukać zestawów startowych nowej marki Disney'a stanowiącej połączenie tradycyjnej gry wideo i figurek kolekcjonerskich.

Disney Infinity to pozycja wyjątkowa na rynku. Nie oferuje bowiem dzieciom jednej gry na licencji filmu animowanego, ale umożliwia dostęp do teoretycznie nieskończonej zabawy. Gra wideo została tu połączona z fizycznymi obiektami, podobnie jak miało to miejsce w przypadku serii Skylanders. Oprócz płyty z grą konieczne jest podłączenie do konsoli lub PC specjalnego czytnika, na którym to następnie umieszczane są figurki bohaterów stanowiące odpowiednik ich wirtualnych postaci. Oprócz nich w czytniku umieścić możemy także specjalne „dyski mocy”, które dodadzą bohaterom w grze nowych umiejętności np. pozwolą zdobywać większe ilości złota. Każda figurka dodaje też do gry określone zadania, ale esencją zabawy jest możliwość budowania własnych mini-gier opartych na zdobytych przedmiotach. Swoimi działaniami dzieci mogą dzielić się z całą społecznością graczy niezależnie od platformy docelowej.

Gra w polskiej wersji językowej (pełen dubbing) dostępna będzie na PS3 i Xboxie 360 w sugerowanej cenie 299 zł. W skład zestawu startowego wchodzi:

  • czytnik
  • trzy figurki postaci (Jack Sparrow z „Piratów z Karaibów”, Sully z „Uniwersystetu Potwornego” i Pan Iniemamocny)
  • trzy światy z powyższych filmów animowanych
  • dysk mocy

Równocześnie do sprzedaży trafią także pojedyncze figurki z innymi bohaterami z filmów w cenie około 45 zł.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.