Dziś premiera Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

W 2010r. tuż po premierze FF XIV wydarzyła się rzecz niezwykła. Gracze od lat kochający serię stwierdzili, że przeniesienie tego uniwersum do sieci w takiej postaci nie spełniło ich oczekiwań. Zamiast wielkiego hitu gra została wielkim niewypałem. Twórcy przyznali się pokornie do wielu błędów i postanowili napisać grę od nowa...

Od dziś możecie szukać w sklepach Final Fantasy XIV: A Realm Reborn w wersji na PC i PS3 (gracze z obu platform mogą grać wspólnie). W każdym pudełku z grą znajdziecie 30-dniowy abonament ważny od momentu aktywacji. Po jego zakończeniu, by kontynuować zabawę należy zapłacić 14,99$/30 dni lub 41,97$ /90 dni.

Czy tym razem gracze docenią starania developerów? Dowiemy się tego wkrótce. 90% zawartości gry zostało wymienione, mamy więc teoretycznie do czynienia z nową produkcją. Twórcy stworzyli każdą lokację od nowa, wymienili interfejs, usprawnili mechanikę i dodali mnóstwo questów i trybów PvP. Jak na razie pierwsze wiadomości na ten temat nie brzmią jednak optymistycznie. Osoby, które otrzymały wcześniejszy dostęp do gry skarżyły się na serwery, które nie wytrzymują przeludnienia i błędy związane z tworzeniem postaci. Miejmy nadzieję, że Square-Enix szybko upora się z powyższymi problemami i nie dopuści do powtórzenia sytuacji.

W wybranych sklepach znajdziecie też edycję kolekcjonerską, w skład której wchodzi:

  • gra na wybraną platformę
  • artbook
  • płyta The Waning of the Sixth Sun z materiałami o historii krainy Eorzea oraz erze Seventh Umbral
  • ścieżkę dźwiękową z gry
  • pięć kart z grafiką
  • token bezpieczeństwa
  • dodatkowa zawartość w grze (hełm wojownika światła, chowaniec mini Behemot, wierzchowiec Couerl, zbroja Behemot dla Chocobo)

Sugerowane ceny edycji kolekcjonerskich to 79,99$ dla PS3 i 69,99$ dla PC.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.