Elementary OS Luna: pierwszy Linux z dopracowanym interfejsem już jutro?

Jeżeli chodzi o interfejs systemu Linux można zaryzykować stwierdzenie – że nieco mu brakuje do ideału. Niezależnie od tego czy korzystamy z KDE, GNOME, czy Unity można mieć wrażenie, że wszystko da się zrobić lepiej i przede wszystkim bardziej spójnie. Zwłaszcza, gdy dowolną z dystrybucji postawi się na tle Windows 8, czy też Mac OS X.
Elementary OS Luna: pierwszy Linux z dopracowanym interfejsem już jutro?

Problem najwyraźniej dostrzegli twórcy Elementary OS i postanowili temu zaradzić. Luna już na zrzutach ekranu prezentowała się bardzo ciekawie. Ekipa Elementary postanowiła nie iść standardową ścieżką dołączając do swojej dystrybucji popularne aplikacje. Gdy jakaś z nich im nie odpowiadała pod względem interfejsu – pisali własną. W ostateczności tworzyli fork i przerabiali dostosowywali program do wymagań systemu.

Mimo, że informacje o Elementary OS pojawiają się w Sieci już od ponad roku, nikt nie podawał terminu wydania finalnej wersji systemu. Twórcy ograniczali się jedynie do stwierdzenia, że Luna zostanie wydana dokładnie wtedy, gdy będzie gotowa. Wszystko wskazuje na to, że ta chwila będzie miała miejsce jutro późnym wieczorem, gdyż na elementaryos.org obecnie nie znajduje się nic poza wielkim odliczaniem.