Funkcja “always-on” we wszystkich smartfonach ze Snapdragonem 800

Jeżeli boicie się, że w ten sposób będą was śledziły służby bezpieczeństwa, mamy złe wiadomości. Ostatnio pojawiła się informacja, że FBI już teraz ma metody, by zdalnie uaktywnić mikrofon w telefonach działających pod kontrolą Androida i nie potrzebuje do tego funkcji Open Mic. A ta funkcja w smartfonie Moto X jest obsługiwana przez osobny układ, przez co urządzenie nie zużywa na nią zbyt dużo energii.
Funkcja “always-on” we wszystkich smartfonach ze Snapdragonem 800

Dzięki temu nie trzeba odblokowywać telefonu, by zadać pytanie korzystając z Google Now. Wystarczy powiedzieć “Ok Google Now”, a telefon natychmiast zareaguje. Ponadto Moto X reaguje tylko na głos użytkownika, więc nie ma większych obaw że ktoś zacznie korzystać z twojego telefonu.

Dziś okazuje się, że najnowszy procesor firmy Qualcomm to nie tylko wyższe taktowanie i niesamowita wydajność. Wszystkie smartfony z tym procesorem mają standardowo obsługiwać tryb “otwartego mikrofonu”. Obecnie wiemy, że Snapdragon 800 pojawi się m.in. w nowych wersjach Galaxy S4 (LTE-A/Active), Galaxy Note III, Xperii Z Ultra, HTC One Max, LG Optimus G2, Google Nexus 5, czy Xiaomi Mi-3.