Google znów blokuje YouTube dla Windows Phone!

Problem polega na tym, że aplikacja YouTube (który należy do Google) nie pochodzi od Google, ale jest stworzona przez Microsoft. To już kolejny raz, kiedy program znika z oficjalnego sklepu. Dzieje się tak pomimo tego, że przy ostatniej aktualizacji obie firmy współpracowały ze sobą, a aplikacja zaczęła obsługiwać reklamy – a jak sądziliśmy o to najbardziej chodziło w tym sporze.
Google znów blokuje YouTube dla Windows Phone!

Mimo tego nowa aplikacja wciąż łamie zasady YouTube. Google tłumaczy, że Microsoft nie wprowadził odpowiednich aktualizacji do przeglądarki, by aplikacja YouTube (stworzona w HTML5) mogła pokazać pełnię swoich możliwości. W związku z całym zamieszaniem na stronach Microsoftu pojawił się artykuł pt.

“Limity otwartości Google”

gdzie cała sprawa jest rozkładana na czynniki pierwsze.

Microsoft już zajął się sprawą i aplikacja ma wrócić do sklepu Windows Phone. David Howard z Microsoftu tłumaczy jednak, że “ograniczenia jakie tworzy Google są nie do przeskoczenia i oni (Google) dobrze o tym wiedzą”. Swoją wypowiedź kończy tekstem “jeszcze raz prosimy o przestanie blokowania naszej aplikacji YouTube”.