Google znów blokuje YouTube dla Windows Phone!

Historia aplikacji YouTube dla Windows Phone jest coraz bardziej skomplikowana. Google po raz kolejny usuwa ją z oficjalnego sklepu.

Problem polega na tym, że aplikacja YouTube (który należy do Google) nie pochodzi od Google, ale jest stworzona przez Microsoft. To już kolejny raz, kiedy program znika z oficjalnego sklepu. Dzieje się tak pomimo tego, że przy ostatniej aktualizacji obie firmy współpracowały ze sobą, a aplikacja zaczęła obsługiwać reklamy – a jak sądziliśmy o to najbardziej chodziło w tym sporze.

Mimo tego nowa aplikacja wciąż łamie zasady YouTube. Google tłumaczy, że Microsoft nie wprowadził odpowiednich aktualizacji do przeglądarki, by aplikacja YouTube (stworzona w HTML5) mogła pokazać pełnię swoich możliwości. W związku z całym zamieszaniem na stronach Microsoftu pojawił się artykuł pt.

„Limity otwartości Google”

gdzie cała sprawa jest rozkładana na czynniki pierwsze.

Microsoft już zajął się sprawą i aplikacja ma wrócić do sklepu Windows Phone. David Howard z Microsoftu tłumaczy jednak, że „ograniczenia jakie tworzy Google są nie do przeskoczenia i oni (Google) dobrze o tym wiedzą”. Swoją wypowiedź kończy tekstem „jeszcze raz prosimy o przestanie blokowania naszej aplikacji YouTube”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.