Mapy Google z informacjami o wypadkach itp. w czasie rzeczywistym

Google kupił bezpłatną aplikację Waze, a to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy wierzą w swoją kreatywność i umiejętności w zakresie projektowania aplikacji mobilnych.

Nastąpiła integracja Map Google z Waze – aplikacją, którą Google kupiło w czerwcu tego roku. W związku z tym użytkowników Map Google czeka wiele nowości. Waze to znana aplikacja, w której mapy czy informacje o ruchu drogowym generowane są przez lokalną społeczność. Za pomocą Waze użytkownicy mogą zgłaszać wypadki, zagrożenia, tanie stacje benzynowe czy radary policyjne.

Mapy Google od teraz będą pokazywać informacje o wypadkach, zagrożeniach czy przeszkodach drogowych właśnie dzięki użytkownikom aplikacji Waze. Początkowo usługa została aktywowana w Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Ekwadorze, Francji, Niemczech, Meksyku, Panamie, Peru, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Polacy będą musieli jeszcze chwilę na nią poczekać.

Funkcja ta pojawi się zarówno na mapach w iOS, jak i w Androidzie. Zmian doczekało się też samo Waze. Aplikacja została zintegrowana z wyszukiwarką Google, a edytor map Waze’a zyskał dostęp do Google Street View.

Według najnowszych badań MEC w 2011 tylko 14% internautów miało smartfona, w ciągu roku grupa ta wzrosła do 52% i na tym poziomie się utrzymuje. Widać też boom na tablety: z 9% w 2012 roku ich użytkowanie wzrosło do 17% w 2013.

Według badań firmy Gemius, która analizuje pomiar ruchu na stronach internetowych krajów z Europy Środkowo-Wschodniej, Polska jest w grupie rynków, na którym istnieje jeszcze duża przestrzeń do rozwoju mobilnych usług. Od kwietnia 2012 r. do kwietnia 2013 r. w Polsce nastąpił przyrost udziału odsłon mobilnych o 87 %.

0
Źródło: Clever Point
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.