Nowy Kindle Fire HD z ekranem 8,9″ o rozdzielczości 2560×1600 pikseli

Oczywiście należało się domyślać, że producent pracuje nad nowymi wersjami swoich tabletów, ale póki co do Sieci nie przeciekły żadne informacje o modelach kolejnej generacji. Jedyne, co do nas dotarło, to informacja że nowe tablety będą wykorzystywały procesory firmy MediaTek. Jednak najnowszy wynik nadesłany do GFXBench wskazuje na to, że Amazon zdecydował się na układy firmy Qualcomm.
Nowy Kindle Fire HD z ekranem 8,9″ o rozdzielczości 2560×1600 pikseli

Popularny benchmark zaraportował, że jedna z wersji Kindle Fire HD będzie wyposażona w ekran o przekątnej 8,9″ i rozdzielczości 2560×1600. To oznacza, że wyświetlacz będzie równie wyraźny, co ten zamontowany w najnowszym Nexusie 7, a lepszej rekomendacji nie trzeba. Ponadto aplikacja informuje, iż urządzenie korzysta z bardzo wydajnego GPU – Adreno 330. Na obecną chwilę z tym układem graficznym współpracuje tylko jeden procesor – Snapdragon 800. Potwierdza to również aplikacja, która zgłasza taktowanie 2150 MHz, charakterystyczne dla nowych Snapdragonów.

Szczegóły testu możecie osobiście przejrzeć

na stronie GFXBench

. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana, ale należy się spodziewać że nowa wersja zadebiutuje już we wrześniu podczas targów IFA w Berlinie.