Ostatnie pożegnanie w kosmosie

Od wielu lat przemysł pogrzebowy próbuje zainteresować klientów nowymi usługami takimi jak np. tworzenie biżuterii z prochów bliskich. Wysyłanie urny w przestrzeń kosmiczną także nie jest czymś nowym – firmy takie jak Celestis działają w branży od ponad 10 lat. Elysium Space – założone przez byłego inżyniera NASA – proponuje jednak dużo niższe ceny od konkurencji, a także opcję, która z pewnością zainteresuje fanów mobilnych technologii.
Ostatnie pożegnanie w kosmosie
Elysium Space

Elysium Space

Za cenę 1,9 tys.$ otrzymamy od firmy specjalną, metalową kapsułę, w której umieszcza się prochy zmarłych. Dodatkowo możemy przekazać także 80-znakową wiadomość, która następnie zostanie wyryta na jednej z płytek statku kosmicznego. Pierwszy kosmiczny karawan zabierze urny w kosmos w 2014r. Wtedy to za pośrednictwem aplikacji na iOS i Android klienci będą mogli śledzić lot statku w czasie rzeczywistym. Po wejściu na orbitę ziemską statek może pozostać na niej od kilku miesięcy do kilku lat, a następnie spłonie w atmosferze jak spadająca gwiazda.

Konkurencyjna firma Celestis umożliwia także wysłanie urny na orbitę Księżyca lub w “odległe zakamarki kosmosu” w cenie zaczynającej się od 12, 5 tys.$.

Więcej:kosmostrendy