Piksi: Moduł GPS mierzący z dokładnością do 4 cm

Twórcy Piksi na co dzień pracują w firmie Joby Energy zajmującej się tworzeniem turbin wiatrowych. Jednak nie takich zwykłych stojących na ziemi, a turbin latających w powietrzu, które mogą tam skorzystać ze znacznie mocniejszych podmuchów wiatru. Projekt zrodził się z tego, że potrzebowali dokładnego modułu GPS, który pomoże im przy codziennej pracy. Urządzenia dostępne na rynku okazały się nieodpowiednie lub po prostu zbyt drogie.
Piksi: Moduł GPS mierzący z dokładnością do 4 cm

Projekt powinien przyspieszyć akcję serca u wszystkich zainteresowanych tematyką UAV, czyli inaczej mówiąc – dronami. Podczas prezentacji panowie pokazali różnice pomiędzy zwykłym odbiornikiem GPS, a Piksi. Standardowy moduł może zlokalizować użytkownika/dron z dokładnością do ok. 5 metrów. Piksi robi dokładnie to samo, ale z dokładnością do 4 cm.

Moduł prócz dronów może znaleźć zastosowanie także w modelarstwie rakietowym, autonomicznych samochodach, pomiarach budowlanych, czy fotografii lotniczej. Cena urządzenia ma wynieść ok. 900 dolarów, a projekt trafił na portal Kickstarter i został już ufundowany.

Więcej:nawigacja