Polcon – tego nie możesz przegapić!

Polcon jest corocznym, ogólnopolskim zlotem miłośników szeroko pojętej fantastyki, hobby związanego z rozwojem wyobraźni, kreatywności oraz poszerzaniem wiedzy i horyzontów. Zlot taki, powszechnie nazywany konwentem, ma formę ogromnej, interdyscyplinarnej konferencji kulturalnej, ze sporym dodatkiem atrakcji integracyjnych, rozmaitych gier hobbystycznych i towarzyskich oraz innych rozrywek i mediów związanych z wyobraźnią, jakie oferuje popkultura.

To szczególne święto wyobraźni odbywa się co roku w innym mieście i co roku organizowane jest przez inną grupę fanów. W Warszawie odbywa się po raz czwarty (poprzednio w 2007 roku). Polcon 2013 to zbiór mniejszych imprez, ulokowanych blisko siebie w różnych budynkach Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej. Wśród imprez tych można wyróżnić spotkania z pisarzami, gośćmi honorowymi i zagranicznymi, prelekcje, warsztaty, gry planszowe i fabularne, prelekcje popularnonaukowe i park naukowy dla każdego oraz przestrzeń targowa z pełnym asortymentem fantastycznych produktów – od kostek, przez książki i gry, po stroje i pościel. Zapraszamy więc w dniach 29 sierpnia – 1 września na Politechnikę Warszawską!

Redakcja CHIP-a będzie również obecna na Polconie. Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będzie można osobiście przetestować najnowsze zdobycze elektroniki użytkowej, wziąć udział w ciekawych konkursach, a także wiele innych. Na Polconie pojawi się też Bartek Dramczyk, nasz redakcyjny kolega, który poprowadzi trzy wykłady:

  • W piątek: Noc z Demosceną
  • W sobotę: Demoscena – Cyfrowe Graffiti
  • W niedzielę: Amiga – fantastyczna przyjaciółka na całe życie
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.