Polskie studio dokończy Raven’s Cry – grę akcji z piratami w roli głównej

Pierwotny wydawca gry - TopWare Interactive- po przeanalizowaniu projektu postanowił oddać pałeczkę polskiemu studiu Reality Pump, z którym współpracował wcześniej przy innych tytułach.

Raven’s Cry wprawił całą naszą firmę w podekscytowanie już od pierwszego dnia, i nie możemy doczekać się gotowego produktu. – mowi Alexandra Constandache, CEO Topware Interactive – Niestety, produkcja nie posuwała się naprzód w sposób jaki chcieliśmy, więc musieliśmy podjąć trudną decyzję i oddać projekt weteranom z Reality Pump. Reality Pump pracowało z nami przez dwadzieścia lat przy kilku grach, w tym w ulubionej przez fanów Two Worlds II. Doświadczenie zdobyte podczas tworzenia zespołu gry Two Worlds okazały się bezcenne przy pracy nad Raven’s Cry. Czekamy z niecierpliwością na realizację gry, która jest nie tylko zabawą, ale też czymś więcej niż typową opowieścią o „bohaterze, który ratuje świat”. Pozytywne opinie jakie otrzymaliśmy na tegorocznych targach gamescom udowodniły nam, że podjęliśmy właściwą decyzję co do tej zmiany, i ujmując to na sposób bohatera Raven’s Cry, jesteśmy podekscytowani, mogąc wreszcie dotrzeć do portu przeznaczenia”.
Raven's Cry - screeny z gry

Raven’s Cry – screeny z gry

Z tej informacji powinniśmy się cieszyć, ponieważ Reality Pump ma spore doświadczenie w tworzeniu gier z otwartym światem. Raven’s Cry będzie świetną alternatywą dla osób spragnionych pirackich przygód, którym kolorowy świat Assassin’s Creed IV: Black Flag nie do końca odpowiada.Twórcy od początku ostrzegali, że ich tytuł nie będzie odpowiadał standardowemu wizerunkowi piratów, jaki jest prezentowany w filmach i innych produkcjach. Dużo czasu poświęcono na to, by główny bohater i świat dookoła niego był jak najbardziej realny i zgodny z faktami historycznymi na temat życia korsarzy.

Raven's Cry - screeny z gry

Raven’s Cry – screeny z gry
W potyczkach będziemy posługiwać się nie tylko standardowym arsenałem: szpadami i bronią palną; ale także magią Voodoo, która pozwoli przejąćkontrolęnad przeciwnikiem. Twórcy zapowiadają także, że nie zabraknie wyborów moralnych, które wpłyną na osobowość głównego bohatera. System gospodarczy obejmie zdobywanie złota na wrogich okrętach, grabież, polowanie na piratów, przemyt i poszukiwanie skarbów. Można będzie starać się zakończyć główną misję jak najszybciej, lub zrobić to po swojemu rozwiązując mnóstwo pobocznych zadań jak zdobywanie złota, zatrudnianie i utrzymywanie załogi czy też pilotowanie statku pirackiego i uczestniczenie w bitwach.
Raven's Cry - screeny z gry

Raven’s Cry – screeny z gry

Gra miała pierwotnie ukazać się w październiku, ale premierę przesunięto na koniec tego roku. Niestety studio nie podało jeszcze dokładnej daty, ani platform (choć docelowo mówiono o PC, PS3 i Xboxie 360).

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.