Poznaj Google Helpouts!

Helpouts to usługa, dzięki której za pomocą wideopołączeń możemy pomagać innym osobom w wykonaniu danego zadania. Osoby pomagające będą otrzymywać za ich czas wynagrodzenie finansowe.
Poznaj Google Helpouts!

Usługa nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Trwają jej wewnętrzne testy, a osoby zainteresowane usługą mogą na jej witrynie pozostawić swój adres mailowy w celu uzyskania powiadomienia w momencie, w którym usługa zostanie uruchomiona.

Samozwańczy eksperci, którzy w końcu otrzymają zaproszenie do usługi, wybierają kategorie, na których się dobrze znają. Zdrowie, prawo, dom i ogrodnictwo, komputery i elektronika a także wiele innych.

Po założeniu konta czeka cię rozmowa weryfikacyjna z pracownikami Google’a, która ma na celu sprawdzenie, czy faktycznie jesteś tym, za kogo się podajesz. Niektóre specjalizacje (jak na przykład medycyna) będą wymagały przedstawienia dodatkowych dokumentów potwierdzających twoje kompetencje.

Transakcje będą rozliczane za pomocą mechanizmu Google Wallet. Firma Google będzie pobierać 20-procentową prowizję za pośrednictwo.

Data uruchomienia Google Helpouts nie jest znana.