Smartfon Nokia Asha 501 w okazyjnej cenie!

Smartfon Nokia Asha 501 w okazyjnej cenie!

Nokia Asha 501 to pierwsze urządzenie działające na nowo zaprojektowanej platformie Asha mającej zapewnić szybsze działanie i lepszą reakcję. Nowa platforma pomaga deweloperom tworzyć i publikować aplikacje na urządzenia Asha oraz uzyskiwać z nich większe przychody.

Telefon jest dostępny w sześciu charakterystycznych kolorach do wyboru. Konstrukcja telefonu obejmuje dwie główne części: wymienną obudowę oraz odporny na zadrapania, 3-calowy wyświetlacz dotykowy z pojedynczym przyciskiem “Wstecz”. Nowy telefon Asha waży 98 g.

Dzięki pojedynczemu ruchowi palcem po wyświetlaczu można przejść między dwoma ekranami: głównym i Fastlane. Ekran główny to tradycyjny widok z ikonami. Można uruchamiać na nim aplikacje lub wybierać określone funkcje, takie jak klawiatura czy ustawienia telefonu. Nowy widok Fastlane dostosowano do sposobu, w jaki użytkownicy faktycznie korzystają z telefonu. Przechowywane i prezentowane są w nim niedawno używane kontakty, serwisy społecznościowe i aplikacje. Użytkownicy mogą śledzić w nim swoje poprzednie i obecne działania oraz korzystać z telefonu wielozadaniowo dzięki łatwemu dostępowi do ulubionych funkcji.

W nowym smartfonie Asha jest dostępna przeglądarka Nokia Xpress Browser, która kompresuje przesyłane dane nawet o 90%. Umożliwia dzięki temu szybsze i tańsze przeglądanie mobilnego Internetu. Firma Nokia zapowiedziała także dostępność nowej aplikacji internetowej Nokia Xpress Now, która poleca nowe materiały na podstawie lokalizacji i preferencji użytkowników oraz popularnych tematów. Aplikacja ta będzie dostępna ze strony głównej przeglądarki lub do pobrania ze Sklepu Nokia.

“Nokia przewyższa oczekiwania wobec kategorii telefonów w cenach poniżej 100 USD, oferując nowy, wyjątkowy model Asha. Pod względem wzornictwa nawiązuje on do rodziny smartfonów Lumia, a jego funkcje, usługi i niska cena zyskają uznanie użytkowników zwracających szczególną uwagę na cenę” —powiedział Neil Mawston, executive director, Global Wireless Practice w firmie Strategy Analytics “Jest to wartościowa nowość na rynku i ciekawa propozycja dla konsumentów korzystających dotychczas z tradycyjnych telefonów.” Nowy model Nokia Asha 501 charakteryzuje się czasem czuwania sięgającym 48 dni.

Nowa platforma Asha stanowi otwarte i zgodne ze standardami środowisko umożliwiające tworzenie aplikacji. Deweloperzy mogą tworzyć aplikacje do modelu Nokia Asha 501, które będą kompatybilne z przyszłymi urządzeniami działającymi na nowej platformie. Dzięki globalnemu zasięgowi Sklepu Nokia, narzędziom takim jak Nokia In-App Payment oraz Nokia Advertising Exchange (NAX), a także rozliczeniom za pośrednictwem operatorów, Nokia oferuje deweloperom możliwość elastycznego uzyskiwania przychodów.

Do nowych urządzeń Asha przygotowały aplikacje takie marki, jak EA Games, Gameloft, Facebook, Foursquare, ESPN, WhatsApp, The Weather Channel, LinkedIn i Twitter. Na platformie Asha będą też dostępne aplikacje lokalnych deweloperów.

Od III kwartału 2013 roku po raz pierwszy dostępne będą do pobrania usługi HERE — użytkownicy smartfonu Nokia Asha 501 będą mogli dzięki temu korzystać z podstawowych usług lokalizacyjnych.

“Nowy model Nokia Asha 501 ustanawia nowy poziom możliwości w dziedzinie wzornictwa i optymalizacji przystępnych cenowo smartfonów” — powiedział Timo Toikkanen, executive vice president, Mobile Phones w firmie Nokia. “Połączenie wzornictwa i nowej platformy Asha zaowocowało smartfonem o wysokiej klasy stylu i funkcjach w atrakcyjnej cenie”.

Nowy smartfon Nokia Asha 501 jest dostępny w wersji z jedną lub dwiema kartami SIM (z funkcją szybkiego przełączania EasySwap). Obie wersje obsługują łączność Wi-Fi. Pozostałe dane:

  • Wymiary: 99,2 x 58 x 12,1 mm, 91 g
  • Aparat fotograficzny: 3,2 MP
  • Czas czuwania z jedną kartą SIM: do 48 dni
  • Czas czuwania z dwiema kartami SIM: do 26 dni
  • Czas rozmów: do 17 godz.
  • Dodatkowa pamięć 4 GB (karta w komplecie), z możliwością rozszerzenia do 32 GB
  • 40 bezpłatnych gier EA Games o wartości 75 EUR do pobrania ze Sklepu Nokia
  • Dostępne kolory: jasnoczerwony, jasnozielony, niebieski, żółty, biały i czarny

SMARTFON KUPISZ ZA 399 ZŁOTYCH W SKLEPACH EURO RTV AGD