Tego jeszcze nie było: Starcraft na Kickstarterze

Być może niektórzy z Was pamiętają moda do Starcrafta o wdzięcznym tytule World of Starcraft. Jeszcze w 2011 roku modem zainteresował się sam Blizzard, bynajmniej nie po to, żeby pomóc Ryanowi Winzenowi, ale by upewnić się, że młody twórca nie naruszy praw autorskich giganta. Tak też World of Starcraft zmieniło nazwę na StarCraft Universe i sprawa ucichła...

Czym w ogóle jest Starcraft Universe? Druga część Starcrafta udostępnia narzędzia, dzięki którym każdy z odrobiną chęci i umiejętności może tworzyć własne gry bazujące na silniku Blizzarda. To sprawdzony przepis na sukces: pierwszy raz takie narzędzia udostępniono w grze Warcraft 3. To właśnie tam, dzięki modom powstały takie gatunki gier jak Tower Defense, czy MOBA, która aktualnie jest chyba najpopularniejszym gatunkiem jeśli chodzi o gry sieciowe.

Starcraft Universe ma być grą z gatunku MMO, rozgrywającą się w alternatywnym uniwersum Starcrafta, w którym kampania Wings of Liberty przebiegła nieco inaczej niż w scenariuszu stworzonym przez Blizzarda.

O ile kiedykolwiek powstanie.

Żeby gra została udostępniona do publicznych testów beta, twórcy potrzebują 80’000$. Za tą sumę obiecują udostępnić pierwszy i ostatni akt całej historii, dwie grywalne rasy (Protosi i Terranie). Jak to bywa z Kickstarterem, więcej pieniędzy oznacza bardziej rozbudowaną grę: nowe grywalne rasy, „mobopodobny” tryp PvP i zapewne dodatkowe klasy postaci.

Musiałem zdrzemnąć się dłużej niż planowałem i z jakiegoś powodu przegapiłem ten moment w historii gier komputerowych, w którym moderzy startują z kampaniami crowdfundingowymi. O komentarz w tej sprawie z chęcią spytałbym Icefroga – legendarnego twórcę Doty, która z moda w Warcrafcie 3 wyewoluowała do jednej z najpopularniejszych gier e-sportowych dzisiejszych czasów, ale niestety gość, chociaż dostał pracę w Valve, gdzie cały casz ulepsza i dopieszcza Dotę 2, pozostaje anonimowy.

Z kolei mam nadzieję, że polskie studio Black Eye Games, które tworzy jedną z najbardziej ambitnych gier z gatunku MMO – Glorię Victis, w którymś momencie przeprowadzi skuteczną kampanię na Kickstarterze. Tyle, że oni za 80’000$ prawdopodobnie ukończyliby grę, a nie moda…

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu na Kickstarterze: http://www.kickstarter.com/projects/747939120/starcraft-universe

0
Źródło: Kickstarter.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.