The Elder Scrolls Online będzie wymagał opłacania abonamentu

W czasach gdy rozbudowane gry sieciowe przechodzą na model F2P, który zdaje się być dla nich jedynym ratunkiem studio Zenimax Online pod wodzą Bethesdy stawia na miesięczną subskrypcję. Czy gracze zdecydują się płacić 660 zł rocznie za przyjemność obcowania w świecie Tamriel?
The Elder Scrolls Online - screen z gry

The Elder Scrolls Online – screen z gry

Od wielu, wielu lat graczom marzyła się gra z serii The Elder Scrolls umożliwiająca zabawę sieciową – w końcu przemierzanie bogatego świata Tamriel najlepiej smakowałoby z przyjaciółmi. Zenimax Online pracuje nad grą od 2007r. i dokłada wszelkich starań, by sieciowa wersja zaspokoiła potrzeby najbardziej wybrednych graczy.

Podczas trwających właśnie targów Gamescom przedstawiciel studia Zenimax przekazał wiadomość, która znaczną część potencjalnych graczy może odstraszyć. TES Online będzie wymagał bowiem opłacania miesięcznego abonamentu – i to niestety nie małego. Za zabawę zapłacimy 55 zł miesięcznie, czyli około 660 zł rocznie. Oprócz tego będziemy też musieli zakupić najpierw pudełkową wersję gry. Decyzja firmy, która na swoim koncie nie ma de facto innych gier jest dziwna tym bardziej, że marki, które jakiś czas już istnieją na rynku takie jak SWTOR, Lord of the Rings Online czy The Secret World skłoniły się jednak ku modelowi F2P. Zenimax jednak uważa, że postępuje właściwie, tłumacząc, że mikropłatności, które blokowałyby dostęp do określonych miejsc czy przedmiotów popsułyby radość z zabawy…

Jak myślicie, po jakim czasie TES Online przejdzie na model F2p? Ja daję im maksymalnie pół roku..

0
Źródło: PC Gamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.