To będzie “bandycko” dobry phablet Nokii

Od czasu pojawienia się pierwszych wieści o tabletach i phabletach firmy Nokia, Finowie zdążyli wydać na rynek już parę smartfonów, a wśród flagową Lumię 1020 z jedyną w swoim rodzaju 41-megapikselową technologią PureView. Temat większych urządzeń z platformą Windows Phone wciąż jednak powraca. Tym razem nieco poważniej, niż wcześniej.
To będzie “bandycko” dobry phablet Nokii
Koncepcja 6-calowego tabletu Nokii autorstwa projektanta Jonasa Daehnerta

Koncepcja 6-calowego tabletu Nokii autorstwa projektanta Jonasa Daehnerta

Jak twierdzi serwis The Verge, powołując się na swoje źródła, nowy phablet fińskiego producenta nosi nazwę kodową Nokia Bandit i – jak przystało na rozbójnika – ma zawojować rynek tego typu urządzeń. Do tego potrzebować więc będzie 6-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, czterordzeniowego procesora Qualcomma oraz aparatu o rozdzielczości co najmniej 20 megapikseli. To wszystko, według tychże źródeł, na pokładzie “Bandyty” się znajdzie.

Nie będzie mogło zabraknąć także platformy Windows Phone 8, oczywiście wraz z aktualizacją GDR3, bowiem dopiero ona oferuje wsparcie dla takiej rozdzielczości wyświetlacza.

Nowa Nokia jest ponoć już testowana wewnętrznie przez operatora AT&T. Rynkowa premiera ma nastąpić pod koniec 2013 roku, najprawdopodobniej w listopadzie.