To będzie „bandycko” dobry phablet Nokii

Od jakiegoś czasu co chwila pojawiają się pogłoski na temat nowych urządzeń Nokii z większymi ekranami - phabletów i tabletów. Na razie jednak Finowie prezentują same smartfony.
Koncepcja 6-calowego tabletu Nokii autorstwa projektanta Jonasa Daehnerta

Koncepcja 6-calowego tabletu Nokii autorstwa projektanta Jonasa Daehnerta

Od czasu pojawienia się pierwszych wieści o tabletach i phabletach firmy Nokia, Finowie zdążyli wydać na rynek już parę smartfonów, a wśród flagową Lumię 1020 z jedyną w swoim rodzaju 41-megapikselową technologią PureView. Temat większych urządzeń z platformą Windows Phone wciąż jednak powraca. Tym razem nieco poważniej, niż wcześniej.

Jak twierdzi serwis The Verge, powołując się na swoje źródła, nowy phablet fińskiego producenta nosi nazwę kodową Nokia Bandit i – jak przystało na rozbójnika – ma zawojować rynek tego typu urządzeń. Do tego potrzebować więc będzie 6-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, czterordzeniowego procesora Qualcomma oraz aparatu o rozdzielczości co najmniej 20 megapikseli. To wszystko, według tychże źródeł, na pokładzie „Bandyty” się znajdzie.

Nie będzie mogło zabraknąć także platformy Windows Phone 8, oczywiście wraz z aktualizacją GDR3, bowiem dopiero ona oferuje wsparcie dla takiej rozdzielczości wyświetlacza.

Nowa Nokia jest ponoć już testowana wewnętrznie przez operatora AT&T. Rynkowa premiera ma nastąpić pod koniec 2013 roku, najprawdopodobniej w listopadzie.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.