Volume: Twórca Thomas Was Alone zapowiada nową skradankę

Po bardzo dobrze przyjętej grze logicznej opowiadającej historię ucieczki kolorowych kwadratów z dwuwymiarowego świata projektant zamiast tworzyć sequel postanowił skupić się na nowej marce. Poniżej możemy zobaczyć pierwszy zwiastun Volume.

Thomas Was Alone było bardzo przyjemną, mało skomplikowaną grą logiczną cechującą się ciekawą narracją i minimalistyczną oprawą wizualną. Zarówno fani gry jak i bliscy znajomi twórcy namawiali go do stworzenia sequelu. Ale Mike Bithell stwierdził, że woli spróbować czegoś zupełnie innego niż męczyć się nad klonem poprzedniej gry.

Volume od strony wizualnej przypomina cybernetyczną wersję Minecrafta – wszystko rozgrywa się na planszy zbudowanej z sześcianów. Ale pod względem mechaniki grze bliżej do serii Metal Gear czy jakiejkolwiek innej skradanki. Autor nie zdradził jeszcze fabuły, ale wiemy, że nasz bohater będzie musiał wykradać części pewnych urządzeń i różne dane, a następnie przemykać się pod okiem strażników. Dzięki swoim umiejętnościom niektórych przeciwników będzie mógł tymczasowo usypiać lub odwracać ich uwagę.

Istotną częścią gry będzie także bardzo rozbudowany, a zarazem prosty w obsłudze edytor map, dzięki któremu będziemy mogli tworzyć samodzielnie lub pobierać od innych graczy poziomy gry. Premiera Volume przewidziana jest na koniec przyszłego roku. Platformy docelowe nie zostały jeszcze podane, ale skoro poprzedni tytuł ukazał się w pierwszej kolejności na PC możemy się spodziewać, że tak też będzie i w tym przypadku.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.