AC IV: Black Flag – na Karaibach nie ma miejsca na nudę!

Zobacz 10-minutowy gameplay ukazujący czynności, jakie będziemy mogli wykonać poza głównymi zadaniami w grze.

Ponad 50 głównych lokacji i 75 niezbadanych wysp – to czeka nas w najnowszej odsłonie Assassin’s Creed, w którą zagramy już 31 października br. Powyżej możecie obejrzeć materiał wideo opowiadający o wszystkich atrakcjach, które Edward – główny bohater gry – będzie mógł wypróbować.

Na wielu wyspach znajdziemy tawerny, w których zagramy w mini-gry, napijemy się rumu lub wynajmiemy załogę. Ale, by zasłużyć na piracki stołek, trzeba będzie najpierw utrzeć nosa paru lokalnym oprychom. W grze nie zabraknie także wdrapywania się na punkty obserwacyjne, z których dostrzeżemy nie tylko lazurową wodę Karaibów, ale także najbardziej interesujące punkty w okolicy. Jeśli ciekawiło Was jak Edward zamierza szukać skarbów pod wodą, na materiale znajdziecie odpowiedź- twórcy postanowili wykorzystać pomysł autentycznych dzwonów nurkowych z XVIIIw., które umożliwiały nurkom dostęp do powietrza.

Czasem z pod wody uda nam się dotrzeć także do jaskiń przemytników, gdzie również czekają na nas atrakcyjne towary, ale też i pełno przeciwników. Jaskinie mają być lokacjami, w których kluczową rolę odegra skradanie się. W grze nie zabraknie także bitew morskich, w trakcie których będziemy musieli wykazać się rozmaitymi technikami walki. Twórcy podkreślają, że istotny dla zwycięstwa będzie zakup odpowiednich ulepszeń statku. Świetnie wygląda także polowanie harpunem na morskie zwierzęta.

To tylko część atrakcji jakie czekają nas w grze. Jak sądzicie, szykuje się najlepsza odsłona serii?