Czytanie e-booków podczas treningu na bieżni jest niewygodne?

Czytanie e-booków podczas treningu na bieżni jest niewygodne?

Każdy, kto próbował kiedyś czytać podczas biegu wie, że na dłuższą metę jest to zbyt męczące. My się poruszamy, a tekst stoi w miejscu, przez co czcionka wydaje nam się niewyraźna. Co innego gdyby poruszała się równo z nami…Właśnie na taki pomysł wpadła firma odpowiedzialna za stworzenie Run’n’Read.

Dzięki czujnikowi ruchu umieszczonego w urządzeniu przymocowanym do np. opaski na głowie i bezprzewodowej komunikacji z naszym tabletem czcionka na ekranie porusza się w dokładnie ten sam sposób co nasza głowa, przez co wydaje nam się, że tekst jest statyczny, a zatem łatwy do odczytu. To jednak nie wszystko. Pojedyncze dotknięcie Run’n’Read poskutkuje przewróceniem strony w czytniku,a podwójne cofnie czytany tekst o jedną kartkę. Oprócz tego gadżet mierzy także liczbę naszych kroków.

Run’n’Read współpracuje z najbardziej popularnymi czytnikami oraz tabletami z systemem iOS i Android, a czas pracy baterii na jednym ładowaniu wynosi 20 godzin (miesiąc w trybie stand-by). Urządzenie można zamówić poprzez portal Dragon Innovation (odpowiednik Kickstartera) w cenie 55$. Wysyłka Run’n’Read rozpocznie się w styczniu przyszłego roku.