Czytelnia Tu i Tam

Pomysł jest prosty, niedrogi i bardzo wygodny: możliwość wypożyczenia książki w dowolnym miejscu i czasie, na przykład tuż przed podróżą pociągiem (choćby z Warszawy do Gdyni) czy podczas wakacyjnego wygrzewania się na plaży.
Czytelnia Tu i Tam

Czytelnia Tu i Tam oferuje dostęp do ponad 12000 tytułów. Znajdziemy w niej zarówno klasykę, jak i nowości, które zajmują czołowe miejsca na liście bestsellerów sieci Empik, która jest także dostawcą e-booków. Z aplikacji można korzystać na różnych urządzeniach mobilnych: smartfonie, tablecie (Andoid, iOS) a także komputerze.

Co ciekawe, nawet gdy przerywaliśmy czytanie na jednym urządzeniu, to mogliśmy je kontynuować na innym. Trzeba było jedynie mieć aktywną kartę SIM w sieci Orange, pobrać program i wybrać książkę.

Pierwszy tydzień czytania dostajemy za darmo, a później za możliwość wypożyczenia 2 książek miesięcznie płacimy 9,84 zł (abonament Standard). Albo płacimy 19,68 zł i cieszymy się wersją Premium, która skierowana jest dla prawdziwych moli książkowych. Tu limit wypożyczenia już nie obowiązuje. Można pochłonąć w miesiąc pochłonąć nawet cały księgozbiór, ale na to raczej nie starczy nikomu czasu.

Nam spodobały się najbardziej dwie rzeczy: dostęp do nowości (w prawdziwej bibliotece często jest z tym kłopot) i wygodna, ładnie zaprojektowana nawigacja. I może jeszcze to, że dzięki wodoodporności urządzeń Sony Xperia Z i Xperia Tablet Z czytać można naprawdę w dowolnym miejscu i czasie, chociażby podczas relaksującej kąpieli.

Sony Xpertia Tablet Z służył nam podczas deszczu również jako... lusterko.

Swoją drogą, Sony Xpertia Tablet Z służył nam podczas deszczu również jako… lusterko. Wodoodporne! 😉