Darmowy Office365 dla organizacji non-profit

Darmowy Office365 dla organizacji non-profit

Dostaliśmy właśnie taką prasówkę, w oryginale jest jeszcze dłuższa:

“Oferujemy organizacjom non-profit i NGO dostęp do najlepszych w swojej klasie narzędzi Microsoft do pracy w chmurze i współpracy. Dzięki temu będą potrzebować mniejszych środków i mniej czasu na obsługę IT, co ułatwi im koncentrację na rozwiązywaniu problemów społecznych, na przykład eliminowaniu zagrożeń dla zdrowia, podnoszeniu poziomu edukacji oraz umiejętności czytania i pisania, a także na ochronie środowiska”— powiedział Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International.“Organizacje non-profit działają tak samo jak inne organizacje i firmy, ale nie zawsze mają środki na wdrażanie najnowszych technologii. Dzięki Office 365 będą mogły działać skuteczniej”.Z badania przeprowadzonego niedawno przez partnera Microsoft, firmę TechSoup Global, wynika, że dla organizacji non-profit największymi zaletami pracy w chmurze są łatwiejsza administracja IT (79%), oszczędności kosztów (62%), usprawnienie współpracy (61%) oraz bezpieczeństwo danych (54%). Praca organizacji non-profit na całym świecie staje się coraz trudniejsza. W związku z tym ofiarowanie im dostępu do zalet technologii chmury obliczeniowej jest szczególnie istotne, ponieważ przyczynia się do pozytywnych zmian społecznych.Polskie organizacje non-profit również mogą korzystać z programy grantów. Dzięki inicjatywie Technologie.org.pl Fundacji TechSoup mają szansę na korzystanie z najnowszych narzędzi ponosząc jedynie opłatę administracyjną. W ramach programu otrzymały one na przykład Windows 8 oraz Office 2013 tuż po ich premierze.

Office 365 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które pracują dużo poza siedzibą organizacji. Dostęp do chmury, w której znajdują się skrzynka pocztowa i niezbędne do pracy dokumenty, jest możliwy z każdego komputera- wystarczy dostęp do internetu. Stała synchronizacja poczty e-mail, udostępnionych kalendarzy i narzędzi listy zadań w programie Outlook pozwala na wydajne i sprawne funkcjonowanie nie tylko z biura. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu realizujemy oczekiwania naszych organizacji, które chcą się rozwijać. Wierzymy, że Office 365 jest doskonałym uzupełnieniem oferty programu dotacji Technologie.org.pl– powiedziała Karolina Kochowicz, koordynatorka programu dotacje Technologie.org.pl.

Wśród beneficjentów jest także Polska Akcja Humanitarna. “Bardzo cieszy nas wejście na polski rynek nowego produktu Microsoft, skierowanego dla organizacji pozarządowych. Microsoft wspiera działania Polskiej Akcji Humanitarnej od samego początku jej istnienia czyli już od ponad dwudziestu lat. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak nowoczesne oprogramowanie poprawia jakość pracy organizacji humanitarnej i liczymy na to, że również Microsoft Office 365 pomoże nam działać jeszcze efektywniej i skuteczniej nieść pomoc” – powiedział Grzegorz Gruca wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować Microsoftowi dobrej decyzji, będącej zarazem świetną zagrywką PR-ową. Nie dość, że organizacje pozarządowe (które bardzo często działają sprawniej niż te rządowe) nie mogą przeznaczyć środki, które wcześniej poszłyby na zakup (jeśli w ogóle) pakietu biurowego na o wiele bardziej potrzebne cele, to jeszcze Microsoft zapewnił sobie świetną, ogólnoświatową reklamę. A gdzieś, na tle pomocy organizacjom pozarządowym unosi się sugestia o charytatywnej działalności Billa Gatesa, która dodatkowo legitymizuje dzisiejszą informację. Microsoftowi należą się co najmniej brawa.

A teraz, jeśli znacie kogoś kto pracuje, bądź zarządza taką organizacją:

Organizacje non-profit i NGO, które chcą wdrożyć Microsoft Office 365, mogą sprawdzić kryteria i zgłosić się pod adresem www.microsoft.com/office365nonprofits. Informacje i materiały dotyczące migracji są dostępne pod adresem http://fasttrack.office.com.