Enfojer pozwoli Ci samodzielnie wywołać zdjęcia prosto z Twojego smartfona

Enfojer pozwoli Ci samodzielnie wywołać zdjęcia prosto z Twojego smartfona

Jak przywrócić duszę smartfonowym fotografiom? Wywołać je samodzielnie w tradycyjny sposób! Czterech twórców projektu postanowiło wepsrzeć starą sztukę produkcji fotografii, równocześnie pozwalając odkryć na nowo magię dziejącą się w ciemni. Oprócz tego wywoływanie zdjęć w ten sposób ma być tańsze niż drukowanie ich przy pomocy drukarki.

Enfojer składa się z dedykowanej dla smartfona aplikacji, gdzie ustawiamy wszystkie potrzebne parametry, powiększalnika na którym układamy włączony smartfon ekranem do dołu, trzech kuwet, gdzie będziemy trzymać chemikalia, papieru fotograficznego oraz lampę ciemniową w kolorze czerwonym. Sam proces wywołania zdjęcia nie przekracza 6 minut, o czym możecie się przekonać oglądając poniższy filmik.

Zdjęcia można powiększać maksymalnie do rozmiaru 20×20 cm. Zanim urządzenie trafi do masowej sprzedaży twórcy liczą na dofinansowanie konsumentów dzięki kampanii na IndieGoGo. Najtańszy zestaw można tam zakupić za 250$. Jeśli twórcom uda się uzyskać 100 tys.$ pierwsze egzemplarze dotrą do klientów w lutym przyszłego roku. Jak na razie projekt otrzymał niecałe 20 tys.$, ale kampania potrwa jeszcze 22 dni.